Bądź empatyczny i okaż wsparcie!

Są filmy, które poruszają widza do głębi. Uczą akceptacji, tolerancji, pokonywania życiowych trudności. Uświadamiają, jak istotną rolę odgrywa wspierająca i kochająca rodzina, gdy musimy zmierzyć się ze szkolną rzeczywistością, która nie zawsze bywa przyjazna. Taką historię poznali uczniowie klasy 6a, 6b i 7a, gdy w ramach godziny wychowawczej obejrzeli film pod tytułem Cudowny chłopak w reżyserii Stephena Chbosky’ego. Ta filmowa opowieść stała się pretekstem do rozmowy o wartościach tj. akceptacja dla inności, na kilka dni przed wyjazdem do kina Helios w Szczecinie. Wspomniana grupa młodzieży 13 lutego wzięła udział w seansie Cudowny chłopak. Biały ptak. Adresowana do młodych widzów opowieść o człowieczeństwie, które można zachować nawet w najtrudniejszych czasach i okolicznościach z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci i będzie odniesieniem w dyskusji o odwadze, empatii oraz szacunku dla  drugiego człowieka.