Nawigacja

  • W piątek 19 kwietnia  społeczność naszej szkoły włączyła się w dwunastą edycję akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile, upamiętniającej 81. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Uczestniczyliśmy w tym wydarzeniu po raz drugi. Na znak, że #ŁączyNasPamięć, nasi wychowankowie przypięli żonkile i wzięli udział w zajęciach opartych na materiałach rekomendowanych przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

  • Nasi uczniowie wzięli udział w 6 edycji akcji #sadziMY - posadź drzewo z leśnikami. Sadzonki, które otrzymaliśmy z Nadleśnictwa Gryfice, zostały posadzone przy budynku szkolnym (na ul. Piastowej 8).

  • Wielkanoc 2024

  • „Ale poezja musi być obecna i musimy
    zatrzymać się na tę jedną sekundę,
    by móc ją dostrzec, nawet w najprostszych
    i najbardziej banalnych zdarzeniach”

    Jak co roku przygotowania uczniów do szkolnego etapu Konkursu Recytatorskiego rozpoczęły się od poszukiwania odpowiedniego tekstu poetyckiego. Kierując się wskazówkami polonistów, dokonali wyboru i przystąpili do pamięciowego opanowania wiersza. Ale to był dopiero początek drogi. Od recytatora wymaga się bowiem nie tylko opanowania tekstu. Równie ważne są: interpretacja, ekspresja oraz dykcja. Aby osiągnąć zadowalający poziom recytacji, trzeba się naprawdę napracować! Na szczęście w naszej społeczności szkolnej są jeszcze uczniowie wrażliwi na poezję, którzy podejmują się tego trudu. W poniedziałek 26 lutego 2024r. przed jury zaprezentowało się dwudziestu jeden miłośników poezji. Rywalizowali w dwóch grupach wiekowych : klasy IV-VI oraz klasy VII - VIII. A oto wyniki :

    kategoria klasy IV-VI
    I miejsce Jan Wudarczyk (kl.4b)
    II miejsce Amelia Bednarek (kl.6b)
    III miejsce Oliwia Guminiak (kl.6b)

    wyróżnienie : Lena Janczak, Bartosz Starzyński (kl.6b), Aleksandra Surudo (kl.4a)

    kategoria klasy VII - VIII
    I miejsce Kacper Gawłowski (kl.8a)
    II miejsce Maja Hryniewicz (kl. 8a)
    III miejsce Gabriela Trela (kl.8a)

    Zwycięzcy szkolnego etapu będą reprezentowali naszą szkołę w planowanym na 11 marca  Małym Gminnym Konkursie Recytatorskim. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji.


     

  • 21 lutego 2024 r. w klasach młodszych  odbył się konkurs recytatorski. Wytypowani przez wychowawców uczniowie mieli okazję popisać się swoimi recytatorskimi umiejętnościami na forum szkoły. Młodych recytatorów oceniało jury w składzie: pani dyrektor Kinga Ochwat, pani Izabela Halkiw i pani Teresa Łasowska. Komisja miała bardzo trudne zadanie, bo uczniowie prezentowali wyrównany poziom. Oto jej ustalenia:

    1. miejsce -  Pola Balonis z kl. 1a

    2. miejsce - Igor Przedaszek z kl. 1a
    3. miejsce - Fabian Nabrzeski z kl.1b

    1. miejsce - Julia Wudarczyk z kl.2a
    2. miejsce - Jakub Góralski z kl. 2a
    3. miejsce -  Oliwia Niedroszlańska z kl. 2a

    1. miejsce – Małgorzata Krawczyk z kl. 3b
    2. miejsce – Zuzanna Pawlak z kl. 3a
    3. miejsce – Hanna Czaboryk z kl. 3a
    Życzymy im sukcesów w Gminnym Konkursie Recytatorskim.
     

  • REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ

    ZAPISY DO KLASY PIERWSZEJ

    Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Płotach
    informuje o zapisach dzieci (rocznik 2017)
    do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025.

    Zapisy odbywać się będą w dniach 06.02 - 26.04.2024 r. 
    w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 2 w Płotach
    ul. Piastowa 8

    w godzinach 8.00 - 14.00.

    Telefon kontaktowy: 91 385 17 95

    Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej:

    wniosek.docx

    wniosek.pdf

     

  • Język jest  wizytówką człowieka. To, w jaki sposób mówimy, świadczy o naszym wychowaniu i kulturze osobistej. Stąd pomysł, by dołożyć starań i zadbać o poprawność językową uczniów. Jednym z działań na rzecz języka ojczystego było przygotowanie plakatów promujących obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Powstały one podczas lekcji wychowawczych na temat szeroko pojętej kultury językowej. Poza tym dwuosobowe zespoły z każdej klasy sprawdzały swoje kompetencje polonistyczne w I Szkolnym Konkursie Poprawności Językowej pod hasłem „Elokwentny, czyli jaki?”
  • W I półroczu w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny Mistrz Tabliczki Mnożenia, który przeprowadziła pani Oliwia Nowicka. Wzięli w nim udział wszyscy chętni uczniowie klas 4 – 8.  Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów oraz inspirowanie ich do doskonalenia znajomości tabliczki mnożenia. Dyplomy i nagrody dla zwycięzców zostały wręczone podczas apelu podsumowującego I półrocze.

    Mistrzami Tabliczki Mnożenia w tym roku szkolnym zostali:
    klasy czwarte – Stanisław Taśmin
    klasa piąta – Hubert Sikora
    klasy szóste –  Zuzanna Owsianna
    klasa siódma – Natalia Sobczak
    klasa ósma – Maja Hryniewicz


  • Są filmy, które poruszają widza do głębi. Uczą akceptacji, tolerancji, pokonywania życiowych trudności. Uświadamiają, jak istotną rolę odgrywa wspierająca i kochająca rodzina, gdy musimy zmierzyć się ze szkolną rzeczywistością, która nie zawsze bywa przyjazna. Taką historię poznali uczniowie klasy 6a, 6b i 7a, gdy w ramach godziny wychowawczej obejrzeli film pod tytułem Cudowny chłopak w reżyserii Stephena Chbosky’ego. Ta filmowa opowieść stała się pretekstem do rozmowy o wartościach tj. akceptacja dla inności, na kilka dni przed wyjazdem do kina Helios w Szczecinie. Wspomniana grupa młodzieży 13 lutego wzięła udział w seansie Cudowny chłopak. Biały ptak. Adresowana do młodych widzów opowieść o człowieczeństwie, które można zachować nawet w najtrudniejszych czasach i okolicznościach z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci i będzie odniesieniem w dyskusji o odwadze, empatii oraz szacunku dla  drugiego człowieka.

  • Uczniowie klasy 8a, pod kierunkiem pani Agnieszki Antoniak, zebrali i przypomnieli społeczności uczniowskiej wszystkie najważniejsze wydarzenia szkolne minionego semestru. Przyjęły one formę Teleexpresu, czyli zwięzłych informacji z kilku miesięcy nauki. Ranking klas według średniej, frekwencja, wyniki naszych uczniów w nauce oraz sukcesy w konkursach, to tylko niektóre z nich. Podczas uroczystości tradycyjnie dyrektor wręczył dyplomy uczniom wyróżniającym się w nauce oraz tym odznaczającym się stuprocentową frekwencją. Życzył wszystkim wytrwałości w dalszej pracy, polotu, otwartych umysłów oraz kolejnych sukcesów. Podziękował  także nauczycielom i pozostałym pracownikom za efektywną pracę, a wychowanków gorąco zachęcał do podjęcia wysiłku w drugim półroczu.

  • Wesołych Świąt

  • Nadeszły święta! Ten szczególny czas zazwyczaj dzielimy z rodziną i przyjaciółmi. Ale zanim to nastąpi przy wigilijnym stole spotykamy się również w zespołach klasowych. Wcześniej uczniowie dokładają wszelkich starań, aby to miejsce udekorować, przystroić choinkę, a tym samym stworzyć magiczną atmosferę świąt. A potem pozostaje już tylko czekać…

    W czwartek 21 grudnia społeczność naszej szkoły uczestniczyła w jasełkach, a tuż po nich rozpoczął się Festiwal Kolęd i Pastorałek. Wszystkie klasy, pod kierunkiem wychowawców, przygotowały i zaprezentowały wybraną kolędę m.in. „Wśród nocnej ciszy”, „Jezus malusieńki”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Od serca do ucha”, „Gore gwiazda Jezusowi”, „Świeć gwiazdeczko” czy „Skrzypi mróz”.  Z kolei piątek 22 grudnia był właśnie tym dniem, gdy wychowawcy, uczniowie i ich rodzice wspólnie przygotowali uroczysty poczęstunek. Zgodnie z tradycją na stole znalazły się pierogi, barszcz, pierniki i ciasta. Dzieląc się opłatkiem i obdarowując drobnymi prezentami, wszyscy złożyli sobie życzenia świąteczne. Towarzyszyły tej chwili kolędy i nadzieja, że wkrótce, zgodnie ze szkolnym kalendarzem, spotkamy się ponownie na szkolnych korytarzach.

  • Zebrania z rodzicami

    KLASY 1 - 3

    Zebrania z rodzicami uczniów klas 1 - 3

    odbędą się 13 grudnia 2023 r., godz. 16.00

     

    KLASY 4 - 8

    Zebrania z rodzicami uczniów klas 4 - 8

    odbędą się 14 grudnia 2023 r., godz. 15.45

    Zapraszamy

  • Realizacja ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Powstańcy ’44 – pamiętamy!” dobiegła właśnie końca. Jego założeniem było przede wszystkim rozwijanie świadomości i wiedzy historycznej uczniów, dotyczącej Powstania Warszawskiego. Społeczność naszej szkoły z właściwą sobie energią i entuzjazmem wykonała następujące zadania:

    • Na zajęciach historii uczniowie poznali genezę Powstania Warszawskiego, jego przebieg oraz dowiedzieli się, jaką rolę odegrały Szare Szeregi. Z kolei na wiedzy o społeczeństwie dyskutowali na temat „Jakie wartości są w życiu ważne?”.
    • Podczas tegorocznego Festiwalu Pieśni Patriotycznych wszystkie zespoły klasowe zaprezentowały pieśni powstańcze m.in. „Szary mundur”, „Hej, chłopcy, bagnet na broń”, „Pałacyk Michla”
    • Na zajęciach języka polskiego uczniowie poznali biografię Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – poety walczącej stolicy. Efektem ich spotkania z twórczością Baczyńskiego były projekty inspirowane wierszami [Niebo złote ci otworzę…] oraz Elegia o …[chłopcu polskim], które zostały wyeksponowane na głównym korytarzu szkolnym.
    • We współpracy z Samorządem Uczniowskim zorganizowano zbiórkę pieniędzy na rzecz Powstańców oraz wpłacono je na skarbonkę wspierającą kampanię BohaterON. Zbiórka, przeprowadzona w klasach I-VIII, pozwoliła wesprzeć kampanię kwotą 887 zł.

    Tegoroczny projekt realizowali: Marta Janowska (koordynator projektu, nauczycielka języka polskiego), Agnieszka Antoniak ( nauczycielka plastyki i techniki), Marcin Makowiecki (nauczyciel historii oraz wiedzy o społeczeństwie) we współpracy z Panią Dorotą Ćwielowską - nauczycielką muzyki, Panią Elżbietą Skicińską – pedagogiem nauczania wczesnoszkolnego oraz opiekunką Samorządu Uczniowskiego Panią Eweliną Pawlak.
     

  • 23 listopada nasi uczniowie z klasy Ib i IIa wraz z wychowawcami p. K.Budzynską i p. E. Skicinską ponownie odwiedzili Seniorów z naszej Gminy. Tym razem spotkanie z występem artystycznym odbyło się na hali Rega Arena. Dzieci uroczyście rozpoczęły swoje występy narodowym tańcem - polonez, następnie odśpiewały pieśń "Płynie Wisła płynie...", na zakończenie zaprezentowały radosny, popularny taniec - belgijka. Uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami!
  • Klasa IIa wzięła udział w konkursie piosenki „Do hymnu z Ministerstwem Sprawiedliwości", który został zorganizowany w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodleglosci.

  • Andrzejki to starodawna tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. 24 listopada w klasach 1-3  odbyły się zabawy andrzejkowe, w czasie których dzieci mogły dowiedzieć się co czeka je w przyszłości: szczęście, miła niespodzianka, a może pech. Wspólna zabawa sprzyjała integracji dzieci ze wszystkich klas. Dziękujemy wszystkim za wspaniałe przebrania i doskonałą zabawę.

  • W tym roku nasza szkoła otrzymała dofinansowanie z rządowego programu "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Priorytet3" na zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych. Książki już są! Zapraszamy do biblioteki. 

  • 26 października w budynku szkoły przy ulicy Batorego odbyła się próbna ewakuacja, którą nadzorowała Ochotnicza Straż Pożarna Płoty na czele z panem Ryszardem Bajkowskim. O godz. 10.00 nastąpiło niespodziewane ogłoszenie alarmu w budynku szkoły. Wszyscy uczniowie i pracownicy opuścili budynek  w krótkim czasie, korzystając z wyjścia głównego oraz wyjść ewakuacyjnych. Następnie udano się na miejsce zbiórki - Orlik boisko szkolne. Nauczyciele sprawujący opiekę podali dyrekcji informacje o stanie swoich oddziałów. Akcja przebiegła pomyślnie, zgodnie z opracowaną instrukcją i planem ewakuacji. 
strona: