Nawigacja

  • W tym roku nasza szkoła otrzymała dofinansowanie z rządowego programu "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Priorytet3" na zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych. Książki już są! Zapraszamy do biblioteki. 

  • 26 października w budynku szkoły przy ulicy Batorego odbyła się próbna ewakuacja, którą nadzorowała Ochotnicza Straż Pożarna Płoty na czele z panem Ryszardem Bajkowskim. O godz. 10.00 nastąpiło niespodziewane ogłoszenie alarmu w budynku szkoły. Wszyscy uczniowie i pracownicy opuścili budynek  w krótkim czasie, korzystając z wyjścia głównego oraz wyjść ewakuacyjnych. Następnie udano się na miejsce zbiórki - Orlik boisko szkolne. Nauczyciele sprawujący opiekę podali dyrekcji informacje o stanie swoich oddziałów. Akcja przebiegła pomyślnie, zgodnie z opracowaną instrukcją i planem ewakuacji. 
  • 17 października uczniowie klasy IV a i IV b wraz z rodzicami, odbierali laptopy w ramach rządowego programu "Laptop dla ucznia", przygotowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji. Program ten ma wpłynąć na rozwój kompetencji cyfrowych uczniów oraz ułatwić naukę. Życzymy, aby otrzymany sprzęt służył długo i owocnie. 

  • 14 listopada uczniowie klas 1-3 oraz przedszkolaki obejrzeli przedstawienie profilaktyczne „Dziki zachód” w wykonaniu aktorów Teatru Kurtyna z Krakowa. Spektakl ukazywał wartości takie jak dbanie o własne zdrowie, umiejetność podejmowania mądrych i rozsądnych decyzji, a także zachęcał do aktywności fizycznej.

  • W środę (15 listopada) klasy 1-3 miały okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pt. „Bajki o bajkach” w wykonaniu uczniów klasy 3a. W czasie spektaklu nasi mali aktorzy wcielając się w różne wszystkim znane  postacie zachęcali do wspólnego czytania książek, dzięki którym możemy przenieść się w kolorowy świat pełen magii i radości, gdzie wszystko wygląda inaczej i wszystko jest możliwe.
  • 10 listopada w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości,  w naszej szkole rozbrzmiewały pieśni związane z odzyskaniem wolności. W tym dniu odbył się bowiem Festiwal Pieśni Patriotycznych, zorganizowany przez panią Elżbietę Skicińską. Każda klasa po kolei zaprezentowała przydzielony jej wcześniej utwór. Jury w składzie: dyrektor szkoły - pan Szymon Klimko, przedstawiciel Rady Rodziców - pani Renata Siądecka i pani Małgorzata Sztuka wyróżniło klasy 1a oraz 3a. Pozostałym klasom przyznało następujące miejsca: kl. 2a – I miejsce, kl. 3b – II miejsce, a kl. 1b – III miejsce. Wszystkie klasy otrzymały słodki upominek, a laureaci dodatkowo bony pieniężne ufundowane przez Radę Rodziców. To była dla wszystkich uczniów piękna i niezapomniana lekcja patriotyzmu.
  • 11 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości w całej Polsce odbywają się koncerty, manifestacje, a w kościołach odprawiane są msze święte w intencji Ojczyzny. W naszej szkole corocznie organizuje się Festiwal Pieśni Patriotycznej, aby wyrazić radość z niepodległej, wolnej Polski, o którą dzielnie walczyli nasi rodacy. W tym roku przystąpiliśmy do Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Powstańcy’44 – pamiętamy!”, by oddać hołd bohaterom Warszawy, którzy walczyli z hitlerowskim okupantem. W czasie 63 dni Powstania Warszawskiego powstał szereg wspaniałych piosenek, które swoją szczerością i energią jednoczyły Powstańców we wspólnym śpiewie oraz oddawały klimat tamtego okresu. Podczas tegorocznego festiwalu społeczność naszej szkoły przypomniała te pieśni, a tym samym uczciła pamięć Powstańców. 

    Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu Polski, po czym prowadzący – Amelia Bednarek oraz Marcel Góralski z kl.6b – zaprosili swoich kolegów i koleżanki do zaprezentowania utworów, przygotowywanych podczas lekcji muzyki oraz pod kierunkiem wychowawców. Ich występy poprzedziła piosenka „Biały krzyż”, w wykonaniu Ignacego Bernasińskiego z kl. 5a oraz organizatorki wydarzenia Pani Doroty Ćwielowskiej.

    Następnie rozpoczęła się część konkursowa festiwalu. W jury zasiedli : Pani Agata Niedroszlańska, Pani Agnieszka Wajs oraz dyrektor  - Pan Szymon Klimko. Oceniając występy klas obserwowali m.in. postawę, staranność wykonania, warunki głosowe wykonawców, a także oryginalność interpretacji. W opinii jury wszystkie klasy  stanęły na wysokości zadania, ale wyróżniły się cztery, którym przyznano kolejno miejsca:


    I m.   -  klasa 6b („Szary mundur”)
    II m.   -  klasa 4b ( „Pałacyk Michla”)
    III m.  -  klasa 6a ( „Hej, chłopcy, bagnet na broń”)
    Wyróżnienie: klasa 8a („Na wojenkę poszli chłopcy”)
     

  • Każdy kto odwiedził Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, wychodzi stamtąd pełen wrażeń i ze świadomością, że przeżył fascynującą przygodę. Interaktywne eksponaty zachęcają do samodzielnego poznawania, eksperymentowania oraz skłaniają do poszukiwania odpowiedzi na nurtujące pytania. Nasi uczniowie nie pojechali wprawdzie do Warszawy, ale mieli przedsmak wspomnianej przygody, uczestnicząc w mobilnej wystawie „O matmo!”. Jej autorom przyświecała idea, by pomóc dzieciom zrozumieć sens i logikę działań matematycznych, a także pomóc im je polubić. Takie nowatorskie podejście do popularyzacji nauki zdobyło uznanie  naszych uczniów.
  • W tym roku szkolnym nasza placówka włącza się do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Powstańcy’44 – pamiętamy!”.

    Tegoroczna edycja  została objęta honorowym patronatem przez: Kampanię BohaterON – włącz historię!, Agnieszkę Jankowiak-Maik – Babkę od histy, Muzeum II Wojny Światowej, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Towarzystwo Przyjaciół Warszawy.

    Celem projektu jest m.in. rozwijanie wiedzy historycznej dotyczącej Powstania Warszawskiego, budowanie tożsamości narodowej uczniów, rozbudzanie uczuć patriotycznych oraz uświadomienie konieczności dbania o pokój na świecie. Nauczyciele będą realizowali na zajęciach treści dotyczące m.in. genezy, przebiegu Powstania Warszawskiego, życia cywilów, a także losów młodocianych żołnierzy. Ponadto zapoznają uczniów z tekstami literackimi, które powstawały w tym czasie, jak również z biografią ich autorów. Od października do grudnia 2023r. podejmą się tych zadań: p. Marta Janowska(koordynator projektu) – język polski, p. Marcin Makowiecki – historia oraz p. Agnieszka Antoniak – plastyka. Podczas tegorocznego Festiwalu Pieśni Patriotycznych, który poprowadzi p. Dorota Ćwielowska, uczniowie zaprezentują pieśni powstańcze.

  • Dzień Edukacji Narodowej

    Już 12 października 2023 r. świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej.
    W budynku przy ul. Piastowej klasa druga pod kierunkiem p. Elżbiety Skicińskiej przygotowała dowcipny apel. Przy pomocy pomysłowo dobranych fragmentów znanych piosenek uczniowie przedstawili na wesoło jeden dzień ze szkolnego życia. Były też oczywiście życzenia i podziękowania dla nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Na zakończenie Mały Samorząd Uczniowski obdarował gości zrobionymi przez siebie laurkami. To był bardzo sympatyczny i zabawny apel.

    Uroczysty apel na ul. Batorego przygotowali uczniowie klas 4a i 4b z wychowawczyniami p. O. Nowicką i p. J. Balonis. Część oficjalna rozpoczęła się od życzeń dla wszystkich pracowników szkoły. Obie klasy zaśpiewały piosenkę, a Samorząd Uczniowski wręczył drobne upominki. W drugiej części apelu czwartoklasiści w sposób humorystyczny opowiedzieli, jak wygląda na co dzień praca nauczycieli i innych pracowników naszej szkoły.
    Na zakończenie apelu życzenia z okazji DEN złożyli Przewodnicząca Rady Rodziców p. Renata Siądecka oraz Dyrektor p. Szymon Klimko.

  • 10 października 2023 r. wszyscy uczniowie klas młodszych wybrali się do Karczewia na Święto Pieczonego Ziemniaka. Tam pani Katarzyna Malko przedstawiła im legendę o ziemniaku i inne ciekawostki o tej popularnej w Polsce roślinie. Były też zabawy ruchowe z wykorzystaniem ziemniaków. Potem dzieci w grupach ozdabiały stemplami postać ziemniaczanego króla. Na zakończenie imprezy była oczywiście degustacja pieczonych w ognisku ziemniaków.

  • W piątek 6 października uczniowie klasy 6b, 7a oraz 5a wyruszyli w fascynującą morską podróż po falach nauki. Odkrywali jej sekrety podczas wizyty w Morskim Centrum Nauki w Szczecinie. Motywem przewodnim tej nowoczesnej instytucji edukacyjnej jest morze, więc uczestnicy wycieczki mieli okazję doświadczyć różnorodnych zjawisk związanych z żeglugą, falami, wiatrem czy też rybołówstwem. Zwiedzanie stałej ekspozycji muzeum poprzedziła projekcja filmu Explore w miejscowym planetarium. Uczniowie dowiedzieli się m.in. w jaki sposób uczeni na przestrzeni wieków używali nieba jako kalendarza i zegara  do mierzenia upływu czasu. Poznali  także postać Johannesa Keplera, którego prawa do dziś mają fundamentalne znaczenie w fizyce oraz astronomii.

  • 29 września oficjalnie powitaliśmy naszych kolegów i koleżanki z klas czwartych w gronie uczniów naszej szkoły. Powitanie przygotowały klasy Va i VI a wraz z wychowawcami.
     

  • 28 września obchodziliśmy w naszej szkole „Światowy Dzień Jabłka”. Dzień rozpoczęliśmy od zapoznania uczniów z wartościami odżywczymi jabłek, a także z ciekawostkami na ich temat. Uczniowie klas 1-3 i przedszkolaki przyszli ubrani w kolorze jabłek: żółtym, czerwonym i zielonym. Wszyscy wyglądali pięknie. Dzieci pod okiem wychowawców wykonywały różnorodne zadania plastyczne, matematyczne i polonistyczne z jabłkiem w roli głównej. Najprzyjemniejszym momentem tego dnia było zajadanie pysznych owoców,  szarlotek, jabłeczników, ciasteczek, musu jabłkowego a także picie zdrowego soku z jabłek. Po dzisiejszym dniu wszyscy uczniowie naszej szkoły wiedzą, jak ważne jest codzienne spożywanie jabłek.
    Serdecznie dziękujemy wszystkim wychowawcom i rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tego wspaniałego dnia.
  • 27 września 2023r. 36 dzieci z klas pierwszych stało się prawdziwymi uczniami, gdyż zostały pasowane na uczniów. Uroczystość odbyła się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, gdzie pierwszoklasiści ślubowali, że będą pilnymi uczniami i dobrymi kolegami. Ich rodzice również ślubowali, że pomogą swoim dzieciom w jak najlepszym wypełnianiu tych ról. Następnie klasa 2 przygotowała dla pierwszaków krótki program artystyczny, po którym uczniowie z klas 1 pochwalili się, czego już zdążyli się nauczyć, recytując wierszyki i śpiewając piosenki. Na zakończenie uroczystości pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki od kolegów i koleżanek z klas III. Był też oczywiście słodki poczęstunek w klasie. Uczniowie klas pierwszych na pewno długo i miło będą wspominać tę uroczystość.

  • To już 30. jubileuszowa edycja ogólnoświatowej akcji ekologicznej „Sprzątanie świata”, do której z energią i pełnym przekonaniem włączyli się wychowankowie naszej szkoły. Kampania ta ma na celu podejmowanie działań na rzecz ochrony przyrody.  W działaniach na rzecz naszej planety przyłączyliśmy się do Fundacji Nasza Ziemia, a myśl przewodnia brzmiała: „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Efektem starań, podjętych w piątek 15 września, było zebranie szkła, papieru i plastiku do przygotowanych do tego celu worków, co zostało uwiecznione na fotografiach.

  • Kolejny rok szkolny 2023/2024 rozpoczęliśmy 4 września  o godz. 9.00. Na początku apelu zabrał głos dyrektor – Pan Szymon Klimko, witając w murach szkoły zebranych uczniów, grono nauczycielskie oraz rodziców. Przedstawił uczniom klas czwartych nowych wychowawców. Wychowawstwo klasy 4a objęła p. Oliwia Nowicka, natomiast 4b p. Joanna Balonis. W budynku przy ul. Piastowej przywitaliśmy uczniów klas pierwszych z wychowawczyniami: kl. 1a  - p. Barbara Bukowiec a kl.1b p. Karolina Budzyńska.
    Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości, wychowawcy przeszli z uczniami i rodzicami do klas, aby tam przekazać informacje na temat organizacji pierwszego tygodnia roku szkolnego.

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

    Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

    klasy 4-8

    4 września, godz  9.00 (ul. S.Batorego 15)

    klasy 1-3

    4 września, godz 10.00 (ul. Piastowa 8)

  • ODBIÓR ZAŚWIADCZEŃ Z EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

    W dniu 6 lipca 2023 r. zapraszamy 
    po odbiór zaświadczeń
    z egzaminu ósmoklasisty
    .

    Zaświadczenia będą wydawane
    w godzinach 10.00 - 12.00
    w sekretariacie szkoły, ul. Batorego 15

  • Nadszedł długo oczekiwany dzień - piątek 23 czerwca, gdy oficjalnie zakończył się rok szkolny. Z perspektywy uczniów i nauczycieli wiąże się on z podsumowaniem tego, co udało się każdemu osiągnąć, a jednocześnie zapowiada tak potrzebną przerwę, aby odpocząć, zgromadzić pozytywną energię na jesienne miesiące. Zgodnie z przyjętym porządkiem uroczystości, uczniowie wyróżniający się w nauce odebrali z rąk dyrektora i wychowawców gratulacje oraz nagrody. W imieniu władz gminy życzenia zasłużonego wypoczynku przekazała uczniom Pani Wiceburmistrz Edyta Podgórska, natomiast w imieniu Rady Rodziców Pani Renata Siądecka. Po części oficjalnej wychowawcy zaprosili uczniów do swoich gabinetów, aby wręczyć im świadectwa, życzyć wspaniałych wakacji, ale zarazem przypomnieć o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa.

strona: