Nawigacja

  • Nasi uczniowie wzięli udział  w 6 edycji akcji #sadziMY - posadź drzewo z leśnikami. Sadzonki, które otrzymaliśmy z Nadleśnictwa Gryfice zostały posadzone przy budynku szkolnym (na ul. Piastowej 8).
    22.04.2024 00:02 | więcej »
  • W piątek 19 kwietnia  społeczność naszej szkoły włączyła się w dwunastą edycję akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile, upamiętniającej 81. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Uczestniczyliśmy w tym wydarzeniu po raz drugi. Na znak, że #ŁączyNasPamięć, nasi wychowankowie przypięli żonkile i wzięli udział w zajęciach opartych na materiałach rekomendowanych przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
    21.04.2024 23:31 | więcej »
  • KLASY 1-3
    KLASY 4-8
    29.03.2024 11:33 | więcej »
  • „Ale poezja musi być obecna i musimy
    zatrzymać się na tę jedną sekundę,
    by móc ją dostrzec, nawet w najprostszych
    i najbardziej banalnych zdarzeniach”
    Jak co roku przygotowania uczniów do szkolnego etapu Konkursu Recytatorskiego rozpoczęły się od poszukiwania odpowiedniego tekstu poetyckiego. Kierując się wskazówkami polonistów, dokonali wyboru i przystąpili do pamięciowego opanowania wiersza. Ale to był dopiero początek drogi. Od recytatora wymaga się bowiem nie tylko opanowania tekstu. Równie ważne są: interpretacja, ekspresja oraz dykcja. Aby osiągnąć zadowalający poziom recytacji, trzeba się naprawdę napracować! Na szczęście w naszej społeczności szkolnej są jeszcze uczniowie wrażliwi na poezję, którzy podejmują się tego trudu. W poniedziałek 26 lutego 2024r. przed jury zaprezentowało się dwudziestu jeden miłośników poezji. Rywalizowali w dwóch grupach wiekowych : klasy IV-VI oraz klasy VII - VIII. A oto wyniki :
    kategoria klasy IV-VI
    I miejsce Jan Wudarczyk (kl.4b)
    II miejsce Amelia Bednarek (kl.6b)
    III miejsce Oliwia Guminiak (kl.6b)

    wyróżnienie : Lena Janczak, Bartosz Starzyński (kl.6b), Aleksandra Surudo (kl.4a)

    kategoria klasy VII - VIII
    I miejsce Kacper Gawłowski (kl.8a)
    II miejsce Maja Hryniewicz (kl. 8a)
    III miejsce Gabriela Trela (kl.8a)
    Zwycięzcy szkolnego etapu będą reprezentowali naszą szkołę w planowanym na 11 marca  Małym Gminnym Konkursie Recytatorskim. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji.

     
    28.02.2024 14:39 | więcej »
  • 21 lutego 2024 r. w klasach młodszych  odbył się konkurs recytatorski. Wytypowani przez wychowawców uczniowie mieli okazję popisać się swoimi recytatorskimi umiejętnościami na forum szkoły. Młodych recytatorów oceniało jury w składzie: pani dyrektor Kinga Ochwat, pani Izabela Halkiw i pani Teresa Łasowska. Komisja miała bardzo trudne zadanie, bo uczniowie prezentowali wyrównany poziom. Oto jej ustalenia:

    1. miejsce -  Pola Balonis z kl. 1a

    2. miejsce - Igor Przedaszek z kl. 1a
    3. miejsce - Fabian Nabrzeski z kl.1b

    1. miejsce - Julia Wudarczyk z kl.2a
    2. miejsce - Jakub Góralski z kl. 2a
    3. miejsce -  Oliwia Niedroszlańska z kl. 2a

    1. miejsce – Małgorzata Krawczyk z kl. 3b
    2. miejsce – Zuzanna Pawlak z kl. 3a
     3. miejsce – Hanna Czaboryk z kl. 3a
    Życzymy im sukcesów w Gminnym Konkursie Recytatorskim.

     
    25.02.2024 13:08 | więcej »
  • Język jest  wizytówką człowieka. To, w jaki sposób mówimy, świadczy o naszym wychowaniu i kulturze osobistej. Stąd pomysł, by dołożyć starań i zadbać o poprawność językową uczniów. Jednym z działań na rzecz języka ojczystego było przygotowanie plakatów promujących obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Powstały one podczas lekcji wychowawczych na temat szeroko pojętej kultury językowej. Poza tym dwuosobowe zespoły z każdej klasy sprawdzały swoje kompetencje polonistyczne w I Szkolnym Konkursie Poprawności Językowej pod hasłem „Elokwentny, czyli jaki?”
    25.02.2024 12:53 | więcej »
  • W I półroczu w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny Mistrz Tabliczki Mnożenia, który przeprowadziła pani Oliwia Nowicka. Wzięli w nim udział wszyscy chętni uczniowie klas 4 – 8.  Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów oraz inspirowanie ich do doskonalenia znajomości tabliczki mnożenia. Dyplomy i nagrody dla zwycięzców zostały wręczone podczas apelu podsumowującego I półrocze.

    Mistrzami Tabliczki Mnożenia w tym roku szkolnym zostali:
    klasy czwarte – Stanisław Taśmin
    klasa piąta – Hubert Sikora
    klasy szóste –  Zuzanna Owsianna
    klasa siódma – Natalia Sobczak
    klasa ósma – Maja Hryniewicz

     
    28.02.2024 14:36 | więcej »
  • Są filmy, które poruszają widza do głębi. Uczą akceptacji, tolerancji, pokonywania życiowych trudności. Uświadamiają, jak istotną rolę odgrywa wspierająca i kochająca rodzina, gdy musimy zmierzyć się ze szkolną rzeczywistością, która nie zawsze bywa przyjazna. Taką historię poznali uczniowie klasy 6a, 6b i 7a, gdy w ramach godziny wychowawczej obejrzeli film pod tytułem Cudowny chłopak w reżyserii Stephena Chbosky’ego. Ta filmowa opowieść stała się pretekstem do rozmowy o wartościach tj. akceptacja dla inności, na kilka dni przed wyjazdem do kina Helios w Szczecinie. Wspomniana grupa młodzieży 13 lutego wzięła udział w seansie Cudowny chłopak. Biały ptak. Adresowana do młodych widzów opowieść o człowieczeństwie, które można zachować nawet w najtrudniejszych czasach i okolicznościach z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci i będzie odniesieniem w dyskusji o odwadze, empatii oraz szacunku dla  drugiego człowieka.
    14.02.2024 01:41 | więcej »
  • Uczniowie klasy 8a, pod kierunkiem pani Agnieszki Antoniak, zebrali i przypomnieli społeczności uczniowskiej wszystkie najważniejsze wydarzenia szkolne minionego semestru. Przyjęły one formę Teleexpresu, czyli zwięzłych informacji z kilku miesięcy nauki. Ranking klas według średniej, frekwencja, wyniki naszych uczniów w nauce oraz sukcesy w konkursach, to tylko niektóre z nich. Podczas uroczystości tradycyjnie dyrektor wręczył dyplomy uczniom wyróżniającym się w nauce oraz tym odznaczającym się stuprocentową frekwencją. Życzył wszystkim wytrwałości w dalszej pracy, polotu, otwartych umysłów oraz kolejnych sukcesów. Podziękował  także nauczycielom i pozostałym pracownikom za efektywną pracę, a wychowanków gorąco zachęcał do podjęcia wysiłku w drugim półroczu.
    galeria zdjęć
    14.02.2024 01:55 | więcej »
  • Nadeszły święta! Ten szczególny czas zazwyczaj dzielimy z rodziną i przyjaciółmi. Ale zanim to nastąpi przy wigilijnym stole spotykamy się również w zespołach klasowych. Wcześniej uczniowie dokładają wszelkich starań, aby to miejsce udekorować, przystroić choinkę, a tym samym stworzyć magiczną atmosferę świąt. A potem pozostaje już tylko czekać…
    W czwartek 21 grudnia społeczność naszej szkoły uczestniczyła w jasełkach, a tuż po nich rozpoczął się Festiwal Kolęd i Pastorałek. Wszystkie klasy, pod kierunkiem wychowawców, przygotowały i zaprezentowały wybraną kolędę m.in. „Wśród nocnej ciszy”, „Jezus malusieńki”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Od serca do ucha”, „Gore gwiazda Jezusowi”, „Świeć gwiazdeczko” czy „Skrzypi mróz”.  Z kolei piątek 22 grudnia był właśnie tym dniem, gdy wychowawcy, uczniowie i ich rodzice wspólnie przygotowali uroczysty poczęstunek. Zgodnie z tradycją na stole znalazły się pierogi, barszcz, pierniki i ciasta. Dzieląc się opłatkiem i obdarowując drobnymi prezentami, wszyscy złożyli sobie życzenia świąteczne. Towarzyszyły tej chwili kolędy i nadzieja, że wkrótce, zgodnie ze szkolnym kalendarzem, spotkamy się ponownie na szkolnych korytarzach.
    29.01.2024 11:47 | więcej »
  • Realizacja ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Powstańcy ’44 – pamiętamy!” dobiegła właśnie końca. Jego założeniem było przede wszystkim rozwijanie świadomości i wiedzy historycznej uczniów, dotyczącej Powstania Warszawskiego. Społeczność naszej szkoły z właściwą sobie energią i entuzjazmem wykonała następujące zadania:
    • Na zajęciach historii uczniowie poznali genezę Powstania Warszawskiego, jego przebieg oraz dowiedzieli się, jaką rolę odegrały Szare Szeregi. Z kolei na wiedzy o społeczeństwie dyskutowali na temat „Jakie wartości są w życiu ważne?”.
    • Podczas tegorocznego Festiwalu Pieśni Patriotycznych wszystkie zespoły klasowe zaprezentowały pieśni powstańcze m.in. „Szary mundur”, „Hej, chłopcy, bagnet na broń”, „Pałacyk Michla”
    • Na zajęciach języka polskiego uczniowie poznali biografię Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – poety walczącej stolicy. Efektem ich spotkania z twórczością Baczyńskiego były projekty inspirowane wierszami [Niebo złote ci otworzę…] oraz Elegia o …[chłopcu polskim], które zostały wyeksponowane na głównym korytarzu szkolnym.
    • We współpracy z Samorządem Uczniowskim zorganizowano zbiórkę pieniędzy na rzecz Powstańców oraz wpłacono je na skarbonkę wspierającą kampanię BohaterON. Zbiórka, przeprowadzona w klasach I-VIII, pozwoliła wesprzeć kampanię kwotą 887 zł.
    Tegoroczny projekt realizowali : Marta Janowska (koordynator projektu, nauczycielka języka polskiego), Agnieszka Antoniak ( nauczycielka plastyki i techniki), Marcin Makowiecki (nauczyciel historii oraz wiedzy o społeczeństwie) we współpracy z Panią Dorotą Ćwielowską - nauczycielką muzyki, Panią Elżbietą Skicińską – pedagogiem nauczania wczesnoszkolnego oraz opiekunką Samorządu Uczniowskiego Panią Eweliną Pawlak.
    galeria zdjęć
    09.12.2023 08:29 | więcej »
  • 23 listopada nasi uczniowie z klasy Ib i IIa wraz z wychowawcami p. K.Budzynską i p. E. Skicinską ponownie odwiedzili Seniorów z naszej Gminy. Tym razem spotkanie z występem artystycznym odbyło się na hali Rega Arena. Dzieci uroczyście rozpoczęły swoje występy narodowym tańcem - polonez, następnie odśpiewały pieśń "Płynie Wisła płynie...", na zakończenie zaprezentowały radosny, popularny taniec - belgijka. Uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami!
    galeria zdjęć
    09.12.2023 08:28 | więcej »
  • Klasa IIa wzięła udział w konkursie piosenki „Do hymnu z Ministerstwem Sprawiedliwości ", który został zorganizowany w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodleglosci.
    galeria zdjęć
    09.12.2023 08:27 | więcej »
  • Andrzejki to starodawna tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. 24 listopada w klasach 1-3  odbyły się zabawy andrzejkowe, w czasie których dzieci mogły dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, miła niespodzianka, a może pech. Wspólna zabawa sprzyjała integracji dzieci ze wszystkich klas. Dziękujemy wszystkim za wspaniałe przebrania i doskonałą zabawę.
    galeria zdjęć
    25.11.2023 09:50 | więcej »
  • W tym roku nasza szkoła otrzymała dofinansowanie z rządowego programu "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Priorytet3" na zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych. Książki już są! Zapraszamy do biblioteki. 
    galeria zdjęć
    25.11.2023 09:49 | więcej »
  • 26 października w budynku szkoły przy ulicy Batorego odbyła się próbna ewakuacja, którą nadzorowała Ochotnicza Straż Pożarna Płoty na czele z panem Ryszardem Bajkowskim. O godz. 10.00 nastąpiło niespodziewane ogłoszenie alarmu w budynku szkoły. Wszyscy uczniowie i pracownicy opuścili budynek  w krótkim czasie, korzystając z wyjścia głównego oraz wyjść ewakuacyjnych. Następnie udano się na miejsce zbiórki - Orlik boisko szkolne. Nauczyciele sprawujący opiekę podali dyrekcji informacje o stanie swoich oddziałów. Akcja przebiegła pomyślnie, zgodnie z opracowaną instrukcją i planem ewakuacji. 
    galeria zdjęć
    25.11.2023 09:47 | więcej »
  • 17 października uczniowie klasy IV a i IV b wraz z rodzicami, odbierali laptopy w ramach rządowego programu "Laptop dla ucznia", przygotowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji. Program ten ma wpłynąć na rozwój kompetencji cyfrowych uczniów oraz ułatwić naukę. Życzymy, aby otrzymany sprzęt służył długo i owocnie. 
    galeria zdjęć
     
    25.11.2023 09:46 | więcej »
  • 14 listopada uczniowie klas 1-3 oraz przedszkolaki obejrzeli przedstawienie profilaktyczne „Dziki zachód” w wykonaniu aktorów Teatru Kurtyna z Krakowa. Spektakl ukazywał wartości takie jak dbanie o własne zdrowie, umiejetność podejmowania mądrych i rozsądnych decyzji, a także zachęcał do aktywności fizycznej.
    galeria zdjęć
    23.11.2023 14:36 | więcej »
  • W środę (15 listopada) klasy 1-3 miały okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pt. „Bajki o bajkach” w wykonaniu uczniów klasy 3a. W czasie spektaklu nasi mali aktorzy wcielając się w różne wszystkim znane  postacie zachęcali do wspólnego czytania książek, dzięki którym możemy przenieść się w kolorowy świat pełen magii i radości, gdzie wszystko wygląda inaczej i wszystko jest możliwe.
    galeria zdjęć
    15.11.2023 21:42 | więcej »
  • 10 listopada w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości,  w naszej szkole rozbrzmiewały pieśni związane z odzyskaniem wolności. W tym dniu odbył się bowiem Festiwal Pieśni Patriotycznych, zorganizowany przez panią Elżbietę Skicińską. Każda klasa po kolei zaprezentowała przydzielony jej wcześniej utwór. Jury w składzie: dyrektor szkoły - pan Szymon Klimko, przedstawiciel Rady Rodziców - pani Renata Siądecka i pani Małgorzata Sztuka wyróżniło klasy 1a oraz 3a. Pozostałym klasom przyznało następujące miejsca: kl. 2a – I miejsce, kl. 3b – II miejsce, a kl. 1b – III miejsce. Wszystkie klasy otrzymały słodki upominek, a laureaci dodatkowo bony pieniężne ufundowane przez Radę Rodziców. To była dla wszystkich uczniów piękna i niezapomniana lekcja patriotyzmu.
    galeria zdjęć
    15.11.2023 02:34 | więcej »
  • 11 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości w całej Polsce odbywają się koncerty, manifestacje, a w kościołach odprawiane są msze święte w intencji Ojczyzny. W naszej szkole corocznie organizuje się Festiwal Pieśni Patriotycznej, aby wyrazić radość z niepodległej, wolnej Polski, o którą dzielnie walczyli nasi rodacy. W tym roku przystąpiliśmy do Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Powstańcy’44 – pamiętamy!”, by oddać hołd bohaterom Warszawy, którzy walczyli z hitlerowskim okupantem. W czasie 63 dni Powstania Warszawskiego powstał szereg wspaniałych piosenek, które swoją szczerością i energią jednoczyły Powstańców we wspólnym śpiewie oraz oddawały klimat tamtego okresu. Podczas tegorocznego festiwalu społeczność naszej szkoły przypomniała te pieśni, a tym samym uczciła pamięć Powstańców. 
    Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu Polski, po czym prowadzący – Amelia Bednarek oraz Marcel Góralski z kl.6b – zaprosili swoich kolegów i koleżanki do zaprezentowania utworów, przygotowywanych podczas lekcji muzyki oraz pod kierunkiem wychowawców. Ich występy poprzedziła piosenka „Biały krzyż”, w wykonaniu Ignacego Bernasińskiego z kl. 5a oraz organizatorki wydarzenia Pani Doroty Ćwielowskiej.
    Następnie rozpoczęła się część konkursowa festiwalu. W jury zasiedli: Pani Agata Niedroszlańska, Pani Agnieszka Wajs oraz dyrektor - Pan Szymon Klimko. Oceniając występy klas obserwowali m.in. postawę, staranność wykonania, warunki głosowe wykonawców, a także oryginalność interpretacji. W opinii jury wszystkie klasy  stanęły na wysokości zadania, ale wyróżniły się cztery, którym przyznano kolejno miejsca:

    I m.   -  klasa 6b („Szary mundur”)
    II m.   -  klasa 4b ( „Pałacyk Michla”)
    III m.  -  klasa 6a ( „Hej, chłopcy, bagnet na broń”)
    Wyróżnienie: klasa 8a („Na wojenkę poszli chłopcy”)
    galeria zdjęć
    12.11.2023 10:03 | więcej »
  • Każdy kto odwiedził Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, wychodzi stamtąd pełen wrażeń i ze świadomością, że przeżył fascynującą przygodę. Interaktywne eksponaty zachęcają do samodzielnego poznawania, eksperymentowania oraz skłaniają do poszukiwania odpowiedzi na nurtujące pytania. Nasi uczniowie nie pojechali wprawdzie do Warszawy, ale mieli przedsmak wspomnianej przygody, uczestnicząc w mobilnej wystawie „O matmo!”. Jej autorom przyświecała idea, by pomóc dzieciom zrozumieć sens i logikę działań matematycznych, a także pomóc im je polubić. Takie nowatorskie podejście do popularyzacji nauki zdobyło uznanie  naszych uczniów.
    galeria zdjęć
    29.10.2023 14:32 | więcej »
  • W tym roku szkolnym nasza placówka włącza się do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Powstańcy’44 – pamiętamy!”.
    Tegoroczna edycja  została objęta honorowym patronatem przez: Kampanię BohaterON – włącz historię!, Agnieszkę Jankowiak-Maik – Babkę od histy, Muzeum II Wojny Światowej, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Towarzystwo Przyjaciół Warszawy.
    Celem projektu jest m.in. rozwijanie wiedzy historycznej dotyczącej Powstania Warszawskiego, budowanie tożsamości narodowej uczniów, rozbudzanie uczuć patriotycznych oraz uświadomienie konieczności dbania o pokój na świecie. Nauczyciele będą realizowali na zajęciach treści dotyczące m.in. genezy, przebiegu Powstania Warszawskiego, życia cywilów, a także losów młodocianych żołnierzy. Ponadto zapoznają uczniów z tekstami literackimi, które powstawały w tym czasie, jak również z biografią ich autorów. Od października do grudnia 2023r. podejmą się tych zadań: p. Marta Janowska(koordynator projektu) – język polski, p. Marcin Makowiecki – historia oraz p. Agnieszka Antoniak – plastyka. Podczas tegorocznego Festiwalu Pieśni Patriotycznych, który poprowadzi p. Dorota Ćwielowska, uczniowie zaprezentują pieśni powstańcze.
    18.10.2023 20:04 | więcej »
  • Już 12 października 2023 r. świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej.
    W budynku przy ul. Piastowej klasa druga pod kierunkiem p. Elżbiety Skicińskiej przygotowała dowcipny apel. Przy pomocy pomysłowo dobranych fragmentów znanych piosenek,  uczniowie przedstawili na wesoło jeden dzień ze szkolnego życia. Były też oczywiście życzenia i podziękowania dla nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Na zakończenie Mały Samorząd Uczniowski obdarował gości zrobionymi przez siebie laurkami. To był bardzo sympatyczny i zabawny apel.


    Uroczysty apel na ul. Batorego przygotowali uczniowie klas 4a i 4b z wychowawczyniami p. O. Nowicką i p. J. Balonis. Część oficjalna rozpoczęła się od życzeń dla wszystkich pracowników szkoły. Obie klasy zaśpiewały piosenkę, a Samorząd Uczniowski wręczył drobne upominki. W drugiej części apelu czwartoklasiści w sposób humorystyczny opowiedzieli, jak wygląda na co dzień praca nauczycieli i innych pracowników naszej szkoły.
    Na zakończenie apelu życzenia z okazji DEN złożyli Przewodnicząca Rady Rodziców p. Renata Siądecka oraz Dyrektor p. Szymon Klimko.
    galeria zdjęć
    29.10.2023 14:35 | więcej »
  • 10 października 2023 r. wszyscy uczniowie klas młodszych wybrali się do Karczewia na Święto Pieczonego Ziemniaka. Tam pani Katarzyna Malko przedstawiła im legendę o ziemniaku i inne ciekawostki o tej popularnej w Polsce roślinie. Były też zabawy ruchowe z wykorzystaniem ziemniaków. Potem dzieci w grupach ozdabiały stemplami postać ziemniaczanego króla. Na zakończenie imprezy była oczywiście degustacja pieczonych w ognisku ziemniaków.
    15.10.2023 19:34 | więcej »
  • W piątek 6 października uczniowie klasy 6b,7a oraz 5a wyruszyli w fascynującą morską podróż po falach nauki. Odkrywali jej sekrety podczas wizyty w Morskim Centrum Nauki w Szczecinie. Motywem przewodnim tej nowoczesnej instytucji edukacyjnej jest morze, więc uczestnicy wycieczki mieli okazję doświadczyć różnorodnych zjawisk związanych z żeglugą, falami, wiatrem czy też rybołówstwem. Zwiedzanie stałej ekspozycji muzeum poprzedziła projekcja filmu Explore w miejscowym planetarium. Uczniowie dowiedzieli się m.in. w jaki sposób uczeni na przestrzeni wieków używali nieba jako kalendarza i zegara  do mierzenia upływu czasu. Poznali  także postać Johannesa Keplera, którego prawa do dziś mają fundamentalne znaczenie w fizyce oraz astronomii.
    galeria zdjęć
    08.10.2023 18:36 | więcej »
  • 29 września oficjalnie powitaliśmy naszych kolegów i koleżanki z klas czwartych w gronie uczniów naszej szkoły. Powitanie przygotowały klasy Va i VI a wraz z wychowawcami.
    galeria zdjęć
    08.10.2023 18:34 | więcej »
  • 28 września obchodziliśmy w naszej szkole „Światowy Dzień Jabłka”. Dzień rozpoczęliśmy od zapoznania uczniów z wartościami odżywczymi jabłek, a także z ciekawostkami na ich temat. Uczniowie klas 1-3 i przedszkolaki przyszli ubrani w kolorze jabłek: żółtym, czerwonym i zielonym. Wszyscy wyglądali pięknie. Dzieci pod okiem wychowawców wykonywały różnorodne zadania plastyczne, matematyczne i polonistyczne z jabłkiem w roli głównej. Najprzyjemniejszym momentem tego dnia było zajadanie pysznych owoców,  szarlotek, jabłeczników, ciasteczek, musu jabłkowego a także picie zdrowego soku z jabłek. Po dzisiejszym dniu wszyscy uczniowie naszej szkoły wiedzą, jak ważne jest codzienne spożywanie jabłek.
    Serdecznie dziękujemy wszystkim wychowawcom i rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tego wspaniałego dnia.
    galeria zdjęć
    08.10.2023 18:35 | więcej »
  • 27 września 2023r. 36 dzieci z klas pierwszych stało się prawdziwymi uczniami, gdyż zostały pasowane na uczniów. Uroczystość odbyła się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, gdzie pierwszoklasiści ślubowali, że będą pilnymi uczniami i dobrymi kolegami. Ich rodzice również ślubowali, że pomogą swoim dzieciom w jak najlepszym wypełnianiu tych ról. Następnie klasa 2 przygotowała dla pierwszaków krótki program artystyczny, po którym uczniowie z klas 1 pochwalili się, czego już zdążyli się nauczyć, recytując wierszyki i śpiewając piosenki. Na zakończenie uroczystości pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki od kolegów i koleżanek z klas III. Był też oczywiście słodki poczęstunek w klasie. Uczniowie klas pierwszych na pewno długo i miło będą wspominać tę uroczystość.
    galeria zdjęć
    08.10.2023 18:36 | więcej »
  • To już 30. jubileuszowa edycja ogólnoświatowej akcji ekologicznej „Sprzątanie świata”, do której z energią i pełnym przekonaniem włączyli się wychowankowie naszej szkoły pod kierunkiem organizatorek, czyli  Pani Eweliny Pawlak oraz Pani Urszuli Miętus. Kampania ta ma na celu podejmowanie działań na rzecz ochrony przyrody.  W działaniach na rzecz naszej planety przyłączyliśmy się do Fundacji Nasza Ziemia, a myśl przewodnia brzmiała: „ Sprzątanie świata łączy ludzi”. Zadanie uczestników akcji polegało na przywróceniu porządku w okolicy szkoły oraz nauka segregacji śmieci.Efektem starań, podjętych w piątek 15 września, było zebranie szkła, papieru i plastiku do przygotowanych do tego celu worków, co zostało uwiecznione na fotografiach.
    galeria zdjęć
    08.10.2023 18:38 | więcej »
  • Kolejny rok szkolny 2023/2024 rozpoczęliśmy 4 września  o godz. 9.00. Na początku apelu zabrał głos dyrektor – Pan Szymon Klimko, witając w murach szkoły zebranych uczniów, grono nauczycielskie oraz rodziców. Przedstawił uczniom klas czwartych nowych wychowawców.
    Wychowawstwo klasy 4a objęła Pani Oliwia Nowicka, natomiast 4b Pani Joanna Balonis.
    Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości, wychowawcy przeszli z uczniami i rodzicami do klas, aby tam przekazać informacje na temat organizacji pierwszego tygodnia roku szkolnego.
     
    06.09.2023 23:08 | więcej »