30. Akcja Sprzątanie świata – Polska!

To już 30. jubileuszowa edycja ogólnoświatowej akcji ekologicznej „Sprzątanie świata”, do której z energią i pełnym przekonaniem włączyli się wychowankowie naszej szkoły pod kierunkiem organizatorek, czyli  Pani Eweliny Pawlak oraz Pani Urszuli Miętus. Kampania ta ma na celu podejmowanie działań na rzecz ochrony przyrody.  W działaniach na rzecz naszej planety przyłączyliśmy się do Fundacji Nasza Ziemia, a myśl przewodnia brzmiała: „ Sprzątanie świata łączy ludzi”. Zadanie uczestników akcji polegało na przywróceniu porządku w okolicy szkoły oraz nauka segregacji śmieci.Efektem starań, podjętych w piątek 15 września, było zebranie szkła, papieru i plastiku do przygotowanych do tego celu worków, co zostało uwiecznione na fotografiach.