Ogólnopolski projekt edukacyjny„Powstańcy’44 – pamiętamy!”

W tym roku szkolnym nasza placówka włącza się do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Powstańcy’44 – pamiętamy!”.

Tegoroczna edycja  została objęta honorowym patronatem przez: Kampanię BohaterON – włącz historię!, Agnieszkę Jankowiak-Maik – Babkę od histy, Muzeum II Wojny Światowej, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Towarzystwo Przyjaciół Warszawy.
Celem projektu jest m.in. rozwijanie wiedzy historycznej dotyczącej Powstania Warszawskiego, budowanie tożsamości narodowej uczniów, rozbudzanie uczuć patriotycznych oraz uświadomienie konieczności dbania o pokój na świecie. Nauczyciele będą realizowali na zajęciach treści dotyczące m.in. genezy, przebiegu Powstania Warszawskiego, życia cywilów, a także losów młodocianych żołnierzy. Ponadto zapoznają uczniów z tekstami literackimi, które powstawały w tym czasie, jak również z biografią ich autorów. Od października do grudnia 2023r. podejmą się tych zadań: p. Marta Janowska(koordynator projektu) – język polski, p. Marcin Makowiecki – historia oraz p. Agnieszka Antoniak – plastyka. Podczas tegorocznego Festiwalu Pieśni Patriotycznych, który poprowadzi p. Dorota Ćwielowska, uczniowie zaprezentują pieśni powstańcze.