Dzień Jabłka

28 września obchodziliśmy w naszej szkole „Światowy Dzień Jabłka”. Dzień rozpoczęliśmy od zapoznania uczniów z wartościami odżywczymi jabłek, a także z ciekawostkami na ich temat. Uczniowie klas 1-3 i przedszkolaki przyszli ubrani w kolorze jabłek: żółtym, czerwonym i zielonym. Wszyscy wyglądali pięknie. Dzieci pod okiem wychowawców wykonywały różnorodne zadania plastyczne, matematyczne i polonistyczne z jabłkiem w roli głównej. Najprzyjemniejszym momentem tego dnia było zajadanie pysznych owoców,  szarlotek, jabłeczników, ciasteczek, musu jabłkowego a także picie zdrowego soku z jabłek. Po dzisiejszym dniu wszyscy uczniowie naszej szkoły wiedzą, jak ważne jest codzienne spożywanie jabłek.
Serdecznie dziękujemy wszystkim wychowawcom i rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tego wspaniałego dnia.