„Powstańcy’44 – pamiętamy!” – podsumowanie projektu

Realizacja ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Powstańcy ’44 – pamiętamy!” dobiegła właśnie końca. Jego założeniem było przede wszystkim rozwijanie świadomości i wiedzy historycznej uczniów, dotyczącej Powstania Warszawskiego. Społeczność naszej szkoły z właściwą sobie energią i entuzjazmem wykonała następujące zadania:

• Na zajęciach historii uczniowie poznali genezę Powstania Warszawskiego, jego przebieg oraz dowiedzieli się, jaką rolę odegrały Szare Szeregi. Z kolei na wiedzy o społeczeństwie dyskutowali na temat „Jakie wartości są w życiu ważne?”.
  • Podczas tegorocznego Festiwalu Pieśni Patriotycznych wszystkie zespoły klasowe zaprezentowały pieśni powstańcze m.in. „Szary mundur”, „Hej, chłopcy, bagnet na broń”, „Pałacyk Michla”
  • Na zajęciach języka polskiego uczniowie poznali biografię Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – poety walczącej stolicy. Efektem ich spotkania z twórczością Baczyńskiego były projekty inspirowane wierszami [Niebo złote ci otworzę…] oraz Elegia o …[chłopcu polskim], które zostały wyeksponowane na głównym korytarzu szkolnym.
  • We współpracy z Samorządem Uczniowskim zorganizowano zbiórkę pieniędzy na rzecz Powstańców oraz wpłacono je na skarbonkę wspierającą kampanię BohaterON. Zbiórka, przeprowadzona w klasach I-VIII, pozwoliła wesprzeć kampanię kwotą 887 zł.
Tegoroczny projekt realizowali : Marta Janowska (koordynator projektu, nauczycielka języka polskiego), Agnieszka Antoniak ( nauczycielka plastyki i techniki), Marcin Makowiecki (nauczyciel historii oraz wiedzy o społeczeństwie) we współpracy z Panią Dorotą Ćwielowską - nauczycielką muzyki, Panią Elżbietą Skicińską – pedagogiem nauczania wczesnoszkolnego oraz opiekunką Samorządu Uczniowskiego Panią Eweliną Pawlak.