Wielka przygoda w MCN

W piątek 6 października uczniowie klasy 6b,7a oraz 5a wyruszyli w fascynującą morską podróż po falach nauki. Odkrywali jej sekrety podczas wizyty w Morskim Centrum Nauki w Szczecinie. Motywem przewodnim tej nowoczesnej instytucji edukacyjnej jest morze, więc uczestnicy wycieczki mieli okazję doświadczyć różnorodnych zjawisk związanych z żeglugą, falami, wiatrem czy też rybołówstwem. Zwiedzanie stałej ekspozycji muzeum poprzedziła projekcja filmu Explore w miejscowym planetarium. Uczniowie dowiedzieli się m.in. w jaki sposób uczeni na przestrzeni wieków używali nieba jako kalendarza i zegara  do mierzenia upływu czasu. Poznali  także postać Johannesa Keplera, którego prawa do dziś mają fundamentalne znaczenie w fizyce oraz astronomii.