W świątecznym nastroju

Nadeszły święta! Ten szczególny czas zazwyczaj dzielimy z rodziną i przyjaciółmi. Ale zanim to nastąpi przy wigilijnym stole spotykamy się również w zespołach klasowych. Wcześniej uczniowie dokładają wszelkich starań, aby to miejsce udekorować, przystroić choinkę, a tym samym stworzyć magiczną atmosferę świąt. A potem pozostaje już tylko czekać…

W czwartek 21 grudnia społeczność naszej szkoły uczestniczyła w jasełkach, a tuż po nich rozpoczął się Festiwal Kolęd i Pastorałek. Wszystkie klasy, pod kierunkiem wychowawców, przygotowały i zaprezentowały wybraną kolędę m.in. „Wśród nocnej ciszy”, „Jezus malusieńki”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Od serca do ucha”, „Gore gwiazda Jezusowi”, „Świeć gwiazdeczko” czy „Skrzypi mróz”.  Z kolei piątek 22 grudnia był właśnie tym dniem, gdy wychowawcy, uczniowie i ich rodzice wspólnie przygotowali uroczysty poczęstunek. Zgodnie z tradycją na stole znalazły się pierogi, barszcz, pierniki i ciasta. Dzieląc się opłatkiem i obdarowując drobnymi prezentami, wszyscy złożyli sobie życzenia świąteczne. Towarzyszyły tej chwili kolędy i nadzieja, że wkrótce, zgodnie ze szkolnym kalendarzem, spotkamy się ponownie na szkolnych korytarzach.