Pasowanie na ucznia

27 września 2023r. 36 dzieci z klas pierwszych stało się prawdziwymi uczniami, gdyż zostały pasowane na uczniów. Uroczystość odbyła się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, gdzie pierwszoklasiści ślubowali, że będą pilnymi uczniami i dobrymi kolegami. Ich rodzice również ślubowali, że pomogą swoim dzieciom w jak najlepszym wypełnianiu tych ról. Następnie klasa 2 przygotowała dla pierwszaków krótki program artystyczny, po którym uczniowie z klas 1 pochwalili się, czego już zdążyli się nauczyć, recytując wierszyki i śpiewając piosenki. Na zakończenie uroczystości pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki od kolegów i koleżanek z klas III. Był też oczywiście słodki poczęstunek w klasie. Uczniowie klas pierwszych na pewno długo i miło będą wspominać tę uroczystość.