Szkolny Konkurs Recytatorski w klasach 4 - 8

„Ale poezja musi być obecna i musimy
zatrzymać się na tę jedną sekundę,
by móc ją dostrzec, nawet w najprostszych
i najbardziej banalnych zdarzeniach”

Jak co roku przygotowania uczniów do szkolnego etapu Konkursu Recytatorskiego rozpoczęły się od poszukiwania odpowiedniego tekstu poetyckiego. Kierując się wskazówkami polonistów, dokonali wyboru i przystąpili do pamięciowego opanowania wiersza. Ale to był dopiero początek drogi. Od recytatora wymaga się bowiem nie tylko opanowania tekstu. Równie ważne są: interpretacja, ekspresja oraz dykcja. Aby osiągnąć zadowalający poziom recytacji, trzeba się naprawdę napracować! Na szczęście w naszej społeczności szkolnej są jeszcze uczniowie wrażliwi na poezję, którzy podejmują się tego trudu. W poniedziałek 26 lutego 2024r. przed jury zaprezentowało się dwudziestu jeden miłośników poezji. Rywalizowali w dwóch grupach wiekowych : klasy IV-VI oraz klasy VII - VIII. A oto wyniki :
kategoria klasy IV-VI
I miejsce Jan Wudarczyk (kl.4b)
II miejsce Amelia Bednarek (kl.6b)
III miejsce Oliwia Guminiak (kl.6b)

wyróżnienie : Lena Janczak, Bartosz Starzyński (kl.6b), Aleksandra Surudo (kl.4a)

kategoria klasy VII - VIII
I miejsce Kacper Gawłowski (kl.8a)
II miejsce Maja Hryniewicz (kl. 8a)
III miejsce Gabriela Trela (kl.8a)
Zwycięzcy szkolnego etapu będą reprezentowali naszą szkołę w planowanym na 11 marca  Małym Gminnym Konkursie Recytatorskim. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji.